ייעוץ ארגוני ואסטרטגי

"עלינו לדאוג שלא להפוך את האינטלקט לאלוהים שלנו. יש לו כמובן הרבה כוח, אבל לא אישיות. הוא לא יכול להנהיג, הוא יכול רק לשרת"

אלברט איינשטיין

ייעוץ ארגוני הוא תהליך המסייע לארגון בהגדלת האפקטיביות וההתנהלות הנדרשת כדי להתמודד עם האתגרים והשינויים המתרחשים בתוך הארגון ובעולם העסקים התחרותי.

ייעוץ ארגוני, המשלב באופן עדין וחכם את צרכי העובד עם צרכיו של הארגון, מסייע בהובלת הארגון להצלחה בעולם הדינמי ומשתנה.

השלב המקדים בכל התהליך הינו אבחון ארגוני, מטרתו לתת מספר אפיונים למצב של הארגון בסביבה בה הוא פועל תוך בחינת המציאות הפנים וחוץ ארגונית ובהתאם ליעדי הארגון. האבחון כולל: בדיקת התהליכים בארגון, ראיונות עם אנשים, אבחון התרבות ארגונית ועוד.

ייעוץ ארגוני ואסטרטגי יעשה בתיאום ובשיתוף הדרג הבכיר בהנהלה ותוך כדי התמקדות בצרכים הספציפיים של הארגון.

בשנים האחרונות מחקרים בפסיכולוגיה ארגונית שבחנו מה מביא ארגונים להישגים מזהירים מצאו כי לעובדים יש חלק ניכר בהצלחה, העובדים דיווחו שהם חווים יותר התפתחות וצמיחה בארגון שיש להם יחסים אינטימיים יותר עם המנהלים שלהם.

כיום ברור שחלק מתפקידו של מנהל הוא לרתום את עובדיו למטרות הארגון. החברות שבהם יש מנכ"ל דומיננטי היודע להניע את עובדיו הם המקומות שבהם האסטרטגיה מתורגמת למונחים תפעוליים. העובדים יודעים מה מוטל עליהם לעשות, והמשימות שלהם מתחברות לתמונה הגדולה של הארגון. באותם מקומות יש גם נורמות וערכים שמתנהלים בעקביות.

 

אנו מציעים ייעוץ ארגוני ואסטרטגי במגוון תהליכים בארגון כמו: בדיקה ואבחון של תהליכי עבודה, פיתוח צוותים ועתודה ניהולית, רה-ארגון והתאמת המבנה הארגוני למשימות הארגון, בניית צוות הנהגה, רתימת דרגים שונים למשימות האסטרטגיות- יצירת שיתופי פעולה, ליווי אישי למנהלים ועוד.