תחומי התמחות

ייעוץ ארגוני

 ואסטרטגי

פיתוח

 ארגוני

עולם העסקים הדינמי מחייב את הארגון להערכות ותגובה מהירה ומצד שני הארגון חייב גם יציבות כדי לשרוד. ידוע ששינויים גוררים סיכון מסוים.

פיתוח ארגוני נועד לשפר את היכולת של הארגון להשיג את המטרות והיעדים העסקיים שלו, תוך התמודדות עם שינויים בתוך ומחוץ לארגון. בנוסף, הפיתוח הארגוני נועד לאפשר לארגון לשמור על יציבות פנימית ועסקית לצד הצורך המתמיד בדינמיות וגמישות עסקית. פיתוח ארגוני עוסק בשלושה רבדים עיקריים: הרובד הארגוני, הרובד הקבוצתי והרובד האישי. על מנת להשיג באופן אפקטיבי את יעדי הארגון יש צורך להעצים את כוח הפרט והקבוצה.

ניהול

 משאבי אנוש

כיום, בעולם העבודה הדינמי מחלקות משאבי האנוש נדרשות יותר מתמיד לנהל את המשאב העיקרי של הארגון, את ההון האנושי באופן רגיש ואינטגרטיבי, תוך שמירה על כלכליות וראייה עסקית. מנהל/ת נדרשים למתן פתרונות ושירות בתחומים רבים כמו: יעוץ ותמיכה למנהלי הארגון, בניית תשתיות ותהליכי משאבי אנוש בארגון, גיוס עובדים, הערכת עובדים, ועוד.

ניהול משאבי האנוש מצריך מיומנויות מיוחדות, אך בעיקר נדרש להפעיל רגישות לצד אסרטיביות, מנהיגות לצד קשר בגובה העיניים עם כל עובד. מורכבות התפקיד באה לביטוי בדאגה לארגון לצד דאגה לעובד – שני גורמים שעלולים לעיתים לעמוד בסתירה זה עם זה.

סדנאות

וקורסים

בסדנא, מתרחש תהליך בו הקבוצה מסייעת למשתתפים לפתח את יכולתם, לשנות את מצבם ואת דרך ההתמודדות עם בעיה או להשיג מטרה אישית. חברי הקבוצה עוזרים זה לזה ליצור תהליך ממנו שואבים רגשות חדשים, תובנות וכוחות מחודשים המניעים את האדם למימוש עצמי.

בסדנא, במהלך מפגשים חוויתים ותרגול מעשי העובדים עוברים תהליך בו רוכשים שיפור יכולות והקניית מיומנויות בתחומים המבוקשים.

כיום, היתרון התחרותי נשחק מהר וההגנה על העמדה התחרותית שלנו הופכת לקשה יותר וזה דורש מאיתנו לתפקד בעולם שיש בו אי וודאות וצורך להתחדש כל הזמן. מאחר והמערכת משתנה באופן קבוע, חייבים להשתנות לפחות באותו הקצב, ואם רוצים להשתפר אז בכלל חייבים לנוע מהר יותר.

יעוץ ארגוני הוא תהליך המסייע לארגון בהגדלת האפקטיביות וההתנהלות הנדרשת כדי להתמודד עם האתגרים והשינויים המתרחשים בתוך הארגון ובעולם העסקים התחרותי.

ייעוץ ארגוני, המשלב באופן עדין וחכם את צרכי העובד עם צרכיו של הארגון, מסייע בהובלת הארגון להצלחה בעולם הדינמי ומשתנה.

ניהול

 ומנהיגות

לכל מנהל יש את הפעם הראשונה בה קודם לתפקיד ניהול. מקבלי ההחלטות בארגון החליטו שהעובד ראוי לקידום במסלול ניהולי כדאי שיאפשרו למנהל הטרי כניסה רכה יותר לתפקיד על ידי ליווי מקצועי שיאפשר טיפוח מיומנות ניהול כמו גם תרגול והתפתחות בתפקיד במסגרת יעדי הארגון.

להיות מנהל ולבצע זאת באופן אפקטיבי לאורך זמן זאת משימה מורכבת הדורשת מיומנויות רבות. מאחורי כל מנהל מצליח נגלה..נסיונות שלא הצליחו...תסכול...התמדה...ובעיקר פתיחות ללמידה והתחדשות.