הנעת עובדים

"מנהיגות: האומנות של לגרום למישהו אחר לעשות משהו שאתה רוצה שהוא יבוצע, בגלל שהוא רוצה לעשות את זה"

דווייט ד. אייזנהאואר

היום אנחנו יודעים כי תמריץ כספי לא תמיד יסייע להנעת העובד לביצוע אופטימלי

הנעת עובדים והגברת המוטיבציה של העובדים הינם ציר מרכזי בעבודת המנהל. היום אנחנו יודעים כי תמריץ כספי לא תמיד יסייע להנעת העובד לביצוע אופטימלי. מנהל שמתקשה להניע את העובדים שלו ולטעת בהם מוטיבציה ימצא את עצמו מבצע מטלות לבד, לא עומד בלו"ז שהוגדר, או מפטר עובדים לעיתים קרובות אך בעיקר מתוסכל.

רבים מאתנו עובדים במקומות עבודה בהם הדרישות הן מגוונות ומרובות, וכדי למלא את המשימות שלנו אנו לרוב צריכים להשתמש ברמות גבוהות של ריכוז ויצירתיות. רובנו חווים הסחות דעת, שחיקה ועוד. בנוסף, גם עניין הרזון הארגוני, שמביא לכך שבהרבה חברות יש צמצום במספר העובדים ובדרג היררכי, כך שמנהלים מתמודדים עם מספר רב של עובדים. הם מצפים לעובדים מסורים, וכשזה לא קורה, קצב החלפת העובדים היא גבוהה ביותר.

כדי למנוע את השחיקה והתחלופה המייגעת הזאת, יש צורך לזהות מקורות להנעת כל עובד בצוות שלכם, לעיתים עוד בשלב הגיוס לתפקיד. בנוסף, יעזור אם נדע להגביר את המעורבות והמחויבות של כל עובד בארגון, להתאים להם את המשימות, ולייצר עבודת צוות אפקטיבית. איך יודעים אם ומתי ניתן להשתמש בגישת ה"מקל והגזר"? איך יוצרים תנאים למוטיבציה פנימית אצל העובדים?

כמנהלים תרכשו טכניקות להסביר את חשיבות המטלות כדי לרתום את העובדים למשימות. תרכשו מיומנויות שיעזרו לייעל את כל התהליך כך שהעובדים יהיו מעוניינים באופן עקבי לבצע את המטלות שלהם על הצד בטוב ביותר.

עם 'ארגז הכלים' תוכל להבין מה מניע את העובד שלך ואיך לגרום לו להיות מחויב ומעורב יותר. לאחר איבחון ואיתור גורמי הנעה האפקטיביים ביותר עבור אנשיך, נסייע ביצירת תנאים למוטיבציה פנימית ועוד