"אל תתנו לרעש של דעות של אחרים למנוע מהקול הפנימי שלכם להישמע"

סטיב ג'ובס

אימון וליווי לניהול אפקטיבי הוא תהליך המשלב תכנים ספצייפים המותאמים למנהל ונלמדים ביחד עם מצבים קונקרטיים מעולם העבודה.

התהליך מאפשר התפתחות על ידי חוויה בה הלמידה קשורה למצבים אמיתיים באופן שמאפשר למנהלים להתבונן מ'הצד' או מ'בחוץ' על מצבים ולזהות פערים בין המצוי לרצוי עבורם. אימון וליווי חוויתי כזה המושתת על מצבי חיים מעולמו האישי-מקצועי של המנהל מניעים לביצוע שינוי תפיסתי והתנהגותי יותר מכל למידה תיאורטית!

בנוסף, המנהל רוכש בעצמו תובנות והתנהגויות המקנות לו תחושת מסוגלות להתמודד בהמשך עם מצבים מורכבים יותר!

דרך נוספת שבה האימון הניהולי יכול להועיל הוא כשמנהלים לומדים לאמן או לחנוך אחרים כחלק מחוויית האימון שלהם. מנהלים לומדים ממנהלים, מנהלים לומדים מאנשיהם, כולם לומדים מכולם!

אימון קבוצת מנהלים

לעיתים לשדרת ניהול בתוך ארגון יש התמודדות עם אתגרים דומים...על רקע שינוי ארגוני...הכנסת טכנולוגיה חדשה...שידרוג...ועוד. לקבוצה כזאת יועיל אימון בקבוצה, תחושת השותפות למצב, שימוש בסיפורים מתוך חווית הניהול היומיומית, היכולת לחלוק נקודת מבט אודות מצבם הניהולי, האפשרות לחלוק חוויות שעיצבו את אמונותיהם של המנהלים בכל הנוגע להנהגת אנשים מהווה לימוד חשוב ומשמעותי בפני עצמו עבור המשתתפים. כולם לומדים מכולם.אימון קבוצתי אינטמי יכול לסייע לשפר את הדינאמיקה הקבוצתית והתקשורת הארגונית.

מנקודת מבט של צוות ניהולי, אנו מתמודדים בעבודה עם אתגרים בין-אישיים רבים כל כך בגלל סגנון, קצב, סטרס וטמפרמנט.

אינטראקציות אלו ראויות להתייחסות, ואימון יכול לסייע בכך. מצבים הנותרים ללא מענה אלטרנטיבי, מפעילים התנהגויות אוטומטיות שלעיתים פועלות ברקע ומשפיעות על הביצועים.

אימון וליווי מנהלים