מניהול להנהגה

"גם אם אתה על המסלול הנכון, אתה תידרס אם סתם תשב שם"

וויל רוג'רס

לעובדים אין כוח לשמוע על יעדים גדולים, פרויקטים ענקיים, הישגים חסרי תקדים. כל מה שעובדים רוצים זה לגמור את יום העבודה, את החודש, עם איזו תחושה שהם עשו משהו, הצליחו קצת, זה הכל. אז מה עושים?

פרופ' תרזה אמבילה וד"ר סטיב קרמר מציעים לעשות ריסטרט בכל הקשור לידע על ניהול ומנהלים, על תגמול ותמרוץ עובדים, על הקשר למקום העבודה ועל שביעות רצון. עשר שנים הם חקרו את הנושא, ופירסמו ספר שנקרא "עקרון ההתקדמות" ("The Progress Principle"). הם הגיעו לתובנות על המוח האנושי שיש להן השלכות עמוקות על האופן שבו מתנהלים כיום עסקים.

 

למשל, מנהלים לא יודעים מה עושה את העובדים שלהם שמחים. אבל גם לעובדים לעתים קרובות קשה להבין מה יכול לשמח אותם בעבודה, והם נמצאים במצב של אומללות. לעובדים אין כוח לשמוע על יעדים גדולים, פרויקטים ענקיים, הישגים חסרי תקדים. כל מה שעובדים רוצים זה לגמור את יום העבודה, את החודש, עם איזו תחושה שהם עשו משהו, הצליחו קצת, זה הכל. נמצא גם שאם הבוס מתערב בעבודתם של הכפופים לו הוא גורם למקום העבודה נזק שקשה להעריך.

המשמעות של מחקרים אחרונים אלו היא שאתם נדרשים לייצר עבור העובדים מרחב בו יוכלו לעבוד ולקדם את המשימות שלהם ללא התערבות יתר שלך כמנהל!  כלומר, לתת לאנשים חופש בתוך גבולות. את הגבולות נקבע מראש וביחד, הם נחוצים כי הם יוצרים ביטחון ומיקוד. הרגשת החופש יוצרת מקום לקדם ולהתקדם, והוכח ששילוב זה מרבה אושר ופרודוקטיביות בעבודה.

ככל שהמנהל הישיר מתערב פחות, עוזר ותומך יותר כן ייטב. מנהלים חכמים מבינים זאת, אבל הבנה אינה מספיקה, יש צורך ביישום במעשים ביום יום, ופה הקושי.

אחד הדברים החשובים ביותר אצל מנהלים הוא לא לנהל בדרך הישנה והמוכרת אלא לנסות להנהיג. איך עושים זאת? כשאתם חושבים יחד עם אנשיכם ולא במקומם, כשאתם מלווים אותם כמנטורים ולא רק כנותני הוראות, כשאתם מתלבטים יחד ומעניקים לעובדים מנסיונכם וכך עוזרים להם להתקדם במשימותיהם בצורה יותר אפקטיבית.

אנו מתמחים בבניית שדרה של הנהלה מקצועית שתומכת באנשים ובעבודה שהם עושים, מנהלים בעלי חזון ומנהיגות. בדיוק מה שמזניק היום חברות וארגונים!

אנו מציעים לכם ליווי או יעוץ ואימון אישי למנהל לפיתוח סגנון מנהיגותי. הייעוץ מותאם באופן פרטני בהתאם לאופי והניסיון האישי של המנהל ובהתאם ליעדי הארגון.

אנו מתמחים במיצוב והגדרה מחדש של יחסי המנהל־עובד על פי עקרון הרגשת התקדמות והתפתחות האישית של כל עובד בכל דרגה ובהתאם ליעדי ההתפתחות של הארגון!