ניהול משאבי אנוש

השפעה עולה!

היות וחשיבותו של המשאב האנושי הולכת ועולה עם השנים, אפשר לומר בהתאמה כי חשיבותו של מנהל/ת משאבי האנוש בארגון הולכת ועולה.

העליה בחשיבות המנהלים בתחומי ההון האנושי חייבת להיות מגובה בשינוי תפיסה ושיפור עמדות וכישורים אישיים. מנהלי משאבי אנוש היום צריכים להגיע להישגים גבוהים לנראות, להשפעה על התרבות הארגונית ועל התרבות ניהולית בארגון וכל זאת במטרה לשפר את הרווחיות של הארגון ולסייע לו ולעובדיו לצמוח ולשגשג.

אנו מאמינים כי תפיסת ניהול משאבי אנוש צריכה לסייע בבניית האסטרטגיה הארגונית כמו גם שהתשתית לקיום התפיסה המנחה במשאבי אנוש חייבת להיות עסקית. הארגון חייב להמשיך ולצמוח לפי היעדים שנקבעו!

לכן אנחנו מציעים גישה הומנית ומדידה לשמירת האיזון בין גישת "פרו העובד" לבין הצורך בשמירה על הרווחיות של הארגון.

כיום, ברור שיש תלות הדדית חזקה בין הגישה העסקית-כלכלית לבין תפיסת ניהול משאבי אנוש בארגון!

גם אם אתם ממלאים היום את התפקידים הקלאסיים של ניהול משאבי אנוש הדגש העכשווי הוא על בניית מקום עבודה שעובדים טובים רוצים להשתייך אליו. כשמדובר במוטיבציה פנימית של אנשים הם נהנים מעבודתם, מעוניינים לתת את המקסימום ורוצים להישאר בארגון לאורך זמן. הנעה זאת נשמרת בעיקר כשהעובד מרגיש שמקום העבודה דואג לזכויותיו ורווחתו, מתכנן איתו את מסלול הקריירה שלו, מאפשר פיתוח אישי ומקצועי, והזדמנויות לקידום בארגון. התיחסות המעניקה לעובד את ההרגשה שמעריכים את התרומה שלו ומתגמלים אותו על ההשקעה שלו בארגון.

בעולם העסקים הדינמי, המושפע מהגלובליזציה, האתגר של מנהל/ת משאבי אנוש הוא להיות עמדה מעצימה עבור הארגון ואנשיו, להביא את גדולת מחויבותם האנושית והמקצועית בכך שיצרו הקשר חדש ליחסי העבודה בארגון המשתנה, להיות בשבילם ליצירת הזדמנות חדשה!

אנחנו רואים בכם את 'חזאי ערוץ מזג האוויר' אתם שחשים את מצב רוח העובדים, מצבם האישי והמקצועי וכן בתווך מודעים לאסטרטגיות ויעדי הארגון כמו גם מדדי העמידה ביעדים. אתם 'אוצרים' אצלכם מידע רב על משתנים שונים בארגון וצריכים לשמור על קשב ופניות לחשוב ולהרגיש את מה שקורה כמו גם לבדוק מסגרת בה תוכלו ל'אוורר' ביחד את כל הנתונים ולגבש תוכניות נקודתיות או ארגוניות כדי לקדם את הבאות.

אנחנו מציעים ליווי ויעוץ אישי מקצועיים כדי לאפשר לכם לתת את המיטב מעצמכם לטובת כל הארגון. גם אתם זקוקים לאוזן קשבת והכוונה. במיוחד אם אתם מתלבטים לגבי כיוון חדש! אם אתם מתלבטים מוצפים דאגות, מחשבות ורגשות, "יושבים על הגדר", ללא יכולת להחליט, אנחנו נסייע לכם לראות ביתר בהירות את התמונה הכוללת ונתמוך בכם ליצור משאב אפקטיבי שיאפשר למערכת הארגונית ולעובדים לעבור ממצב משברי ולפעמים ממש הישרדותי למצב בו יוכלו לארגן את האנרגיות שלהם. הליווי שלנו יסייע לכם לחדש את האמונה ביכולת שלכם, לקבל החלטות לצעד הבא ולהתקדם!

אנו מציעים לכם ליווי אישי ויעוץ בתהליך חוויתי במספר שלבי התפתחות. תהליך שתוכלו ליישם ולהעביר אחר כך באופן אישי וממוקד למי שצריך בארגון בדרך שתכבד את ערכי הארגון ואנשיו.

האתגר של מנהל משאבי אנוש הוא להיות בעמדה מעצימה עבור הארגון ואנשיו, להביא את גדולת מחויבותם האנושית והמקצועית בכך שיצרו הקשר חדש ליחסי העבודה בארגון. להיות בשבילם ליצירת הזדמנות חדשה!